MEb Teog Sınavı Örnek Sorular ve Cevapları

2013-2014 yılında ilk defa uygulanan teog sınavının ilki 28-29 kasım 2013 te yapılacak..merakla beklenen ve nasıl oacagı öğrenciler veliler tarafından heyecanla beklenen sınav öncesi meb sınav sorularına örnek sorular dagıtarak alıştırma yaptı..8. Sınıf Merkezi Ortak Sınavları Perşembe ve Cuma Günleri Yapılacak. MEB Merkezi ortak sınav örnek sorular, TEOG ortak sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlandı. Aşağıdan 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınav Örnek Sorulara Göz Atabilirsiniz.

TEOG Sınavında çıkabilecek soru tarzlarına örnek olması amacıyla bir kaç soru yayınlandı. Bu yazımızda sorulara ilişkin detaylara değineceğiz.

Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı Tarihleri:

Meb teog örnek sorular için tıklayın

Ortaokul 8. sınıflarının tabii olacağı ilk dönem merkezi ortak sınavı 28-29 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu sınava giremeyen adayların mazeret sınavı ise 14-15 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınavın sonuçları ise Ocak ayı içerisinde kamuoyuna duyurulacak.
İkinci dönem merkezi ortak sınavları ise 28-29 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu sınava giremeyen adaylar için mazeret sınavı ise 10-11 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav sonuçları ise Haziran ayı içerisinde kamuoyuna duyurulacak.

Merkezi ortak sınavların gerçekleştirileceği ilk gün oturumlar şöyledir; ilk oturum saat 9.00′da Türkçe dersi sınavı, ikinci oturum saat 10.30′da matematik dersi sınavı , üçüncü oturum ise saat 12.00′de din kültürü ve ahlak bilgisi dersi sınavı şeklinde gerçekleştirilecek.
TEOG Örnek Sınav Soruları İçin Tıklayın
Merkezi ortak sınavların gerçekleştirileceği ikinci gün oturumları ise şöyledir; saat 9.00′da fen ve teknoloji dersi sınavı, saat 10.30′da T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük dersi sınavı, saat 12.00′de yabancı dil dersi sınavı şeklinde gerçekleştirilecektir. Her ders sınavları 40′ar dakika ile sınırlı olacaktır.
Öğretmenler, sınavlarda eğitim verdikleri okullar haricindeki okullarda bulunacaklardır.

Parasız yatılılık ve bursluluk fırsatından faydalanmayı dileyen 8. sınıf öğrencileri ekstra PYBS’ye dahil olmayacak, ortaöğretime yerleştirmeye esas puanı sonucu bu haktan yararlanıp yararlanmayacağı belli olacaktır.


1 yorum

lise

ya 300 puanla istanbuldaki liseleri bana yazabilir miziniz rica etsem ?

02.12.2014 - Ziyaretçi